Baza wiedzy
Eksport wiadomości mailowej do pliku .eml / .txt
Dodane przez Kamil Podolak on 24 March 2016 11:02:55

Artykuł opisuje poprawny sposób zapisywania maili do formatu, który zawiera wszystkie nagłówki wiadomości, co jest bardzo istotne, gdyż to właśnie w nagłówkach znajdują się informacje umożliwiające nam znalezienie przyczyny problemów zgłaszanych do nas.

Roundcube

Z poziomu webmaila Roundcube można bardzo łatwo wyeksportować wiadomość do formatu .eml. Zaznaczamy wiadomość pojedynczym kliknięciem myszy i klikamy w Więcej i z rozwijanej listy wybieramy Pobierz (.eml)

Uzyskany plik przesyłamy jako załącznik do zgłoszenia mailowego na admin@linuxpl.com 


Mozilla Thunderbird

Thunderbird również umożliwia prosty eksport wiadomości mailowych do plików .eml. W tym celu będąc w skrzynce odbiorczej kilkamy prawym przyciskiem myszy na maila i z długiej rozwijanej listy wybieramy opcję Zapisz jako…

Można również otworzyć danego maila i wybrać tą samą opcję po kliknięciu w Więcej:


Gmail

Otwieramy daną wiadomość mailową (np. zwrotkę) i klikamy w przycisk znajdujący się zaraz obok opcji odpowiadania na wiadomość, a następnie z rozwijanej listy wybieramy opcję Pokaż oryginał

W osobnej karcie pojawi się mail ze wszystkimi nagłówkami, aby zapisać go lokalnie na komputer wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Zapisz jako:

Plik nazywamy dowolnie, np. zwrotka.txt i klikamy w Zapisz:

(6 głosy)
Przydatne
Nieprzydatne

LinuxPL.com Support © 2002-2014 Serveradmin.pl s.c.