Baza wiedzy
Transfer domen - krajowe, zagraniczne, eu
Dodane przez on 25 September 2018 12:11:42

Transfer domen krajowych jest bezpłatny. Do transferu domen od partnerów NASK potrzebny jest kod authinfo , który powinien być udzielony bezpłatnie od dotychczasowego rejestratora domeny . Transfer domeny od NASK polega na wygenerowaniu odpowiedniego wniosku. Transfer domen krajowych można również wykonywać, gdy domena wygasła jest to tak zwany transfer z odnowieniem (kliknij tutaj, aby przejść do linku). Transferowanie domeny należy rozpocząć od uzyskania kodu autoryzującego transfer od obecnej firmy, która domenę utrzymuje. Następnie, gdy już mamy ten kod postępujemy wedle wskazówek które są opisane poniżej. Po transferze domeny .pl data wygasania domeny pozostaje taka sama jak u poprzedniego rejestratora.


Transfer domen .eu jest odpłatny, cennik można znaleźć na stronie: https://linuxpl.com/Cennik-domen.  Opłata za transfer domeny jest jednocześnie opłatą za przedłużenie domeny o 12 miesięcy, licząc od jej obecnej daty wygasania. Transfer domen .eu trzeba rozpocząć przed jej wygaśnięciem. Nie ma możliwości wykonania transferu wygasłej domeny .eu.
Po dodaniu domeny do transferu według poniższej procedury na maila podanego w panelu klienta jest wysyłana wiadomość z numerem wniosku i danymi do zapłaty. Po zaksięgowaniu wpłaty domena zostaje automatycznie przeniesiona do naszej firmy.

 

Transfer domen zagranicznych (.com .net .biz .info itp..)  jest również odpłatny. Transfer trwa ok. 10 dni od momentu potwierdzenia linków transferowych. Opłata za transfer domeny jest jednocześnie opłatą za przedłużenie domeny o 12 miesięcy, licząc od jej obecnej daty wygasania. Domena musi być odblokowana do transferu (status UNLOCK) oraz musi mieć dezaktywowaną opcję privacy protection.
Po dodaniu domeny do transferu według poniższej procedury na maila podanego w panelu klienta jest wysyłana wiadomość z numerem wniosku i danymi do zapłaty.
Po zaksięgowaniu wpłaty na maile podane we whois domeny są wysyłane linki do potwierdzenia transferu w języku angielskim. Przed rozpoczęciem transferu klient powinien się upewnić czy ma dostęp do tych maili.
Transfer domeny globalnej może być przeprowadzony nie później niż 15 dni przed wygaśnięciem domeny oraz minimum 60 dni po odnowieniu domeny.
 
 

Procedura transferu:

Aby przetransferować domenę do nas, proszę przesłać nazwę domeny oraz kod AUTHINFO pod adres platnosc@linuxpl.com.
Zainicjujemy procedurę transferu oraz prześlemy linki weryfikacyjne na odpowiednie adresy e-mail.
 
 
 
 
 
Po zalogowaniu się na skrzynkę otwieramy wiadomość i klikamy w link potwierdzający transfer
 
W nowej karcie otrzymamy informację, iż transfer domeny został zatwierdzony
 

 

 
Po przeprowadzeniu procedury opisanej powyżej proszę zgłosić nam transfer domeny drogą mailową na adres platnosc@linuxpl.com w treści podając oczywiście jej nazwę. Od tej pory będą przez nas wysyłane informacje o wygasaniu domeny oraz wystawiane faktury na jej przedłużenie.
 
(55 głosy)
Przydatne
Nieprzydatne

LinuxPL.com Support © 2002-2014 Serveradmin.pl s.c.